Środkowy przycisk myszy a opcja "wstecz+otwórz w nowej karcie"

w dziale Dostosowywanie Opery do własnych potrzeb
badyl napisał(a):

Witam wszystkich użytkowników przeglądarki internetowej Opera. Jeśli mój problem był już poruszany na forum to przepraszam, widocznie słabo szukałem.

Od kilku lat do przeglądania internetu używałem przeglądarek Mozilla Firefox (od v.1 do obecnej 4.0.1). Z kolejnymi wydaniami przeglądarka ta (jak dla mnie - subiektywne odczucie) coraz bardziej spowalnia. Opery używam zamiennie z FF od wersji 9. Lata przyzwyczajeń robią swoje i za każdym razem były jakaś przeszkody do definitywnego zakończenia przygody z przeglądarkami FF, na rzecz Opery. Obecnie udało mi się rozwiązać prawie wszystkie i Opera w swoim zachowaniu przypomina FF (skróty itp.). Został jeden ostatni problem.

W FF po najechaniu myszką na przycisk wstecz na pasku i przyciśnięcie środkowego przycisku myszy powodowało akcję, taką że wcześniej oglądana strona otwierała się w nowej karcie. Czy - a jeśli tak, to jak - dokonać tego w przeglądarce Opera 11?

Dzięki za zainteresowanie i sorry za trochę przydługi wstęp,
Pozdrawiam,


Saskatchewan napisał(a):

Witam na forum Opery.

W Operze trzeba to zrobić trochę inaczej - musisz powielić kartę, a następnie cofnąć się do poprzedniej strony. Najszybciej się to robi gestami myszy dół-góra, a następnie lewo. Można też zrobić własny przycisk, skrót klawiaturowy, lub gest myszy, który wykona obydwie akcje po kolei.

badyl napisał(a):

Dzięki za odpowiedź, faktycznie zapomniałem o gestach w Operze, nie wiedziałem jednak, że można w ten sposób dostosować przeglądarkę.

Problem prawie rozwiązany, mianowicie

USTAWIENIA->PREFERENCJE->ZAAWANSOWANE->MYSZ I KLAWIATURA->KONFIGURACJA MYSZY->EDYTUJ w zakładce APPLICATION dla gestu GestureLeft wpisałem polecenie Duplicate page | Back i jest problem, bo karta jest faktycznie powielana ale brakuje akcji wstecz. Co robię źle ?

Pozdrawiam,

Saskatchewan napisał(a):

Originally posted by badyl:

Duplicate page | Back (...)
Co robię źle ?

Koniunkcja zamiast alternatywy:
Duplicate page & Back

Oczywiście zakładam, że z pełną świadomością ustawiasz to pod GestureLeft smile.

Pozdrawiam

badyl napisał(a):


Nie wiedziałem, że akurat | to alternatywa, może gdyby było oznaczenie || to by mnie to naprowadziło, myślałem, że to po postu znak rozdzielający dwie czynności.

Tak z pełną świadomością, ponieważ zwykła akcja wstecz jest przypisana dla dedykowanego przycisku w myszce.

Temat do zamknięcia, jeszcze raz dzięki Saskatchewan za pomoc.