Nowy mega-artykuł o Operze (mojego autorstwa)

w dziale Opera
Nasty napisał(a):

Z nieukrywaną przyjemnością muszę poinformować o tym, że mój artykuł, będący, w miarę możliwości, całościowym przeglądem jej zalet, również w odniesieniu do IE, wygrał w konkursie na najlepszy artykuł vortalu dobreprogramy.com. Można go przeczytać tu:

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=8&a=15

Mam nadzieję, że przyczyni się w jak największym stopniu do popularyzacji Opery. Bo mam wrażenie, że dotychczas brakowało takiej publikacji.

Osoby zainteresowane opublikowaniem go na swoich stronach, proszę o uprzedni kontakt ze mną.

quiris napisał(a):

Brawo! Gratuluję. Oby więcej takich sukcesów.

JeYeF napisał(a):

Bardzo dobry teskt. Gratulacje.

ardas napisał(a):

Ja podczas czytania artykułu dowiedziałem się o dwóch rzeczach: o googlu w O7.20 smile i o tym że kiedy przeniosę okienko z Google na pasek narzędzi to mogę wklejać normalnie tekst (na pasku_z_wyszukiwarkami smile , przynajmniej u mnie, się nie dało wklejać poprzez menu kontekstowe)
A wogóle to bardzo dobry artykuł i będę negocjował nad implementacją na mojej stronie (ale to za jakiś czas smile )

tcop napisał(a):

Bardzo dobry artykul, rowniez gratuluje.up
Miejmy nadzieje, ze jak najwieksza liczba osob skorzysta z niego i przekona sie do pałeru cool Opery. Bo niestety wiekszosc ludzi ma tzw. klapki na oczach i zadne argumenty do nich nie trafiaja sad
Pozdrawiam sherlock

Nasty napisał(a):

Re: Redagowanie

Originally posted by enfer
przeczytałem twój artykuł: jest długi również ze względu na dość liczne powtórki argumentacji, przydałoby się bardziej to rozbić na akapity i dorzucić więcej śródtytułów... ale sam tekst jest jasny i wyczerpujący...


Powtórzenia są niekiedy potrzebne, żeby się czytelnikowi dobrze utrwaliły najważniejsze sprawy. W innych sytuacjach jest to przydatne, gdy w jednym miejscu się coś jedynie sygnalizuje, a w drugim rozwija temat.
W nagłówku i stopce powtórzyłem celowo propozycję zainstalowania bez uprzedniego czytania całego artykułu (w nagłówku ze wspomnieniem, że czas ten się zwróci, a w stopce z podaniem zalet, które i tak się zauważy bez jego czytania), aby osoba niecierpliwa, której nie chce się czytać całego tekstu (szacuję, że ponad połowa czytelników - choć zależy czy przypadkowych, czy tych którzy zostali odesłani do artykułu i są na jego przeczytanie wstępnie przygotowani) - aby takie osoby nie rezygnowały łatwo z czytania artykułu. A nawet jeśli przeczytają tylko początek i może zakończenie, to aby po takim krótkim fragmencie były zachęcone do spróbowania Opery, a nie odłożenia jej później, bo wiem z własnego doświadczenia, że nie stanie się to nigdy.
Ogólnie tekst jest dość jednolity i nie bardzo da się go przebudować, bo ruszając jedną cegiełkę, rozsypuje się mnóstwo innych. Ale myślę, że dobrze się czyta.

Originally posted by enfer
niestety na samym początku zdarzył ci się raczej rażący błąd fleksyjny: "zapewne oglądasz tą stronę". tu powinien być biernik: "tę"...


Ciekawe.. Z gramatyki czuję się mocny. Ale tu nie do końca rozumiem. Możesz rozwinąć? smile

Originally posted by tc_
Bo niestety wiekszosc ludzi ma tzw. klapki na oczach i zadne argumenty do nich nie trafiaja


Myślę, że w dużej części jest to problem złego przedstawienia argumentów. Tym artykułem chciałem naświetlić ich możliwie jak najwięcej w sposób zrozumiały dla każdego.
Mam nadzieję, że przekona nawet ludzi, którzy dotychczas się opierali - może po prostu nie zdawali sobie sprawy z jej zalet. Dla innych, którzy mimo przeczytania się nie przestawią.. nie ma już ratunku... :-/

BTW: czy ktoś mógłby zrobić ten wątek sticky na jakiś czas? Myślę, że warto, żeby jak najwięcej osób dowiedziało się o istnieniu tego artykułu i skierowało do niego osoby, którym chcą pokazać przewagę Opery, bez wysiłku tłumaczenia wszystkiego od podstaw samemu.

bazyli napisał(a):

Bardz fajny artykuł, też planuję opracować coś takiego.
Sprawa jest tylko taka, że jest za długi - do czasopisma ok, ale w internecie większość ludzi jak ma czytać coś więcej niż 1-2 ekrany to ucieka. Natomiast w formie drukowanej - świetny. Kolega z pracy (jeszcze "niezoperowany"wink) powiedział, "choć widać, ze pisze entuzjasta, to artykuł sprawia wrażenie rzetelnej recenzji, dobrze się czyta".
dwie uwagi:

1. Trochę mało o M2 - dorzuciłbym chociaż jedno zdanie o jego "rewolucyjności" czyli bazodanowości.
2. Moim zdaniem nie do końca w porządku jest pisanie, że "Opera jest całkowicie za darmo", bo adware, to nie to samo co freeware, w momencie gdy widzę jakąś reklamę nie uważam, że jest to coś zupełnie za darmo. Proponowałbym coś w rodzaju : "Opera jest za darmo (wtedy jest aktywny mały banner reklamowy), można ją też zarejestrować za 20$ (licencja studencka), wtedy pozbywamy się bannera reklamowego."

Lech napisał(a):

Chwała Ci Wojciechu!

Naprawdę bardzo dobry i rzetelny artykuł na temat Opery. Odwaliłeś Nasty kawał dobrej roboty, która niewątpliwie przyczyni się do większego spopularyzowania tej naszej, już prawie kultowej przeglądarki.

pozdr:D

fascik napisał(a):

Jak dla mnie rewelacyjny artykulik. Rowniez dowiedzialem sie paru ciekawych rzeczy a teraz molestuje znajomych zeby przesiedli sie na Opere. gratuluje :-)

Ultrazbig napisał(a):

Dobra robota bigsmile
Na początku zmroziła mnie nieco ilość tekstu do przebrnięcia, ale potem poszło łatwiej.
Zastanawiam się jak mogą zareagować ludzi nie związani kompletnie z Operą. Czy to ich nie przerazi ?

Sugestia Bazylego odnośnie tego że Opera jest produktem adware wydaje mi się jak najbardziej uzasadniona.

Na koniec małe pytanko. Jak to jest z panelem Linki bo u mnie w wersji 7.11 to się nazywa panel Odnośniki. To może zniechęcić kogoś. Instaluje program czyta opis i nie pasuje scared

pozdrowienia
Zbyszek

saviok napisał(a):

Z wielką radością go przeczytałem i posłałem informacje o tym artykule wszystkim znajmomym którzy są użytkownikami IE smile