Jak szukać?

w dziale Opera
Janko napisał(a):

Kiedyś , na zadane pytanie na grupę, któryś z kolegów w sposób taktowny zwrócił mi uwagę, że istnieje coś takiego jak <Search>. Postanowiłem z tego skorzystać przy następnej okazji, a ponieważ przy subskrybowaniu grup na <opera.polish> natrafiłem na <opera.test> postanowiłem się dowiedzieć co to takiego i po co. Miałem trzy opcje pytań do wpisania w okienko:
-"test"
-"opera.test"
-"Co to jest opera.test"
Za każdym razem otrzymywałem anglojęzyczne tematy nie związane z moim zapytaniem.
Jak więc korzystać z <search> aby taki lamer jak ja nie nudził uczonych kolegów na grupie?
A może jest jakaś pisana netykieta dla tej grupy i poradnik jak korzystać z tych wszystkich przycisów i jak zgrabnie dołączać się do ogólnej dyskusji (quote)?

Ryszard napisał(a):

Co to jest opera.test

Zawiera dwuliterowe słowa - nie będzie szukać.
Inne - pict.png
Znalazło tylko http://my.opera.com/forums/search.php?s=&action=showresults&searchid=598678&sortby=lastpost&sortorder=descending

pict.png

Janko napisał(a):

Dzięki Ryszardzie, właśnie tego linku mi brakowało. A tak przy okazji wracam do pytania: czy istnieje netykieta dla tej grupy? Niektóre grupy coś takiego mają. Można sie tam dowiedzieć co wolno a czego nie wypada na grupie, oprócz tego również informacje np. jak utworzyć sygnaturkę, itp. Każdy nowy uczestnik zaczynać powinien od zapoznania się z netykietą po to aby nie strzelać gaf. Opera będzie coraz popularniejsza i będzie przybywać wielu nowych użytkowników i tak jak ja będą chcieli brać czynny udział na forum. I właśnie dla takich jest potrzebna netykieta i chociażby zbiór takich linków, które przytoczyłeś, a które zaoszczędzą niepotrzebnych pytań na grupę.

Ryszard napisał(a):

czy istnieje netykieta dla tej grupy

Był przyklejony wątek, ale zniknął. Może wróci.
Na http://my.opera.com/forums/member.php?s=&action=editoptions znajdziesz ustawienia, można tam wybrać styl default_polish, jeżeli język jest problemem. Bo przyciski itp. to widać.

Można sie tam dowiedzieć co wolno a czego nie wypada na grupie,

Czegoś takiego nie było, ale może dlatego, że zebrali się tu ludzie o mniej więcej podobnych poglądach na "przyzwoitość". Mogę napisać czym sam się kieruję:

Nie jestem anonimowy i nie rozmawiam tu z anonimami, ale innymi ludźmi, więc piszę tak, jakbym mówił w bezpośrednich kontaktach. A nawet "ostrożniej", tu widać tylko tekst bez wyrazu twarzy i reszty zachowania, które w bezposrednich kontaktach pokazują, że to tylko żarty.
W razie "różnicy poglądów" piszę o różnicach w pogladach, bez osobistych wycieczek pod autora. Chociaż "nawiązuję" do poglądów, które w.g. mnie są "dziwne".
Przy dzieciach nie używam "wyrazów", a tu są też dzieci.
Chcemy sobie wzajemnie pomagać, jak znam rozwiązanie problemu to piszę. Jeżeli nie znam, a problem mnie zainteresował, to szukam rozwiązania. Jak mam problem, to pytam.
Nie ma odpowiedzi na pytanie - nikt nie umie pomóc, więc nikt nie pisze. Czasem coś w takim wątku napiszę, żeby autor nie czuł się zlekceważony.
Trzymamy się tematu "Opera", ale bez przesady. Na wiadomości "nie operowe" też się odpowiada.

Używanie kradzionej Opery to ciężki wstyd, więc nawet trudno nazwać to zasadą, to jest oczywiste jak wschód słońca:
Zgłoszę moderatorowi każde pytanie o KodDoOpery i podanie takiego kodu (na tym forum nie miałem okazji), używając tekstu:
Usuńcie wiadomość .... i konto jej autora.

Janko napisał(a):

Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienia. Na zakończenie wątku o netykiecie chcę dodać, że na początku mojej przygody z Internetem, jako żeglarz subskrybowałem grupę <pl.rec.żeglarstwo>. Kiedy raz wysłałem pytanie na grupę w odpowiedzi zostałem zbesztany, wyzwany od "lamerów" itp. Oczywiście zabrakło już odwagi aby zapytać się co to jest lamer. Ograniczyłem się wyłącznie do czytania grupy ale kiedy stwierdziłem , że jest to towarzystwo wzajemnie sie obrażające (nawet sprawy sądowe o zniesławienie) szybko skończyłem z subskrybcją po prostu szkoda było miejsca na dysku. Tymczasem Wy jesteście wyrozumiali dla "juniorów", cierpliwi i życzliwi. Tyle zdołałem przez krótki czas pobytu na grupie zauważyć. I dlatego pozostanę do końca jej członkiem jeśli pozwolicie.
Z serdecznymi pozdrowieniami dla Wszystkich "Operetek i Operów"
Tadeusz "Janko" Chmielewski